Son Dakika Haberler

24 Kasım Öğretmenler günü komik ve anlamlı mesajlar

24 Kasım Öğretmenler günü komik ve anlamlı mesajlar
Okunma : Yorum Yap

İşte..24 Kasım Öğretmenler günü komik ve anlamlı mesajlar. Öğretmenler Günü, öğretmen mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KOMİK VE ANLAMLI MESAJLAR

“Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

“Benim sevgi elçisi, doğru bekçisi, bilgi avcısı güzel öğretmenim. Bana kattığınız her şey için minnettarım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

3 5

“Dünyanın en iyi öğretmeninin öğretmenler gününü kutlar, güzel yarınlarda öğrettiklerinizin izinde buluşmayı dilerim. İyi ki varsınız.”

“Öğretmenim, bu günde sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek ve üzerimdeki emekleriniz için minnetlerimi sunmak isterim. Hayatta her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

“O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Sabrınız her defasında beni de güçlendirir öğretmenim… Öğretmenler gününüzü kutlarım.”

2 7

Bizlere göstermiş olduğunuz sonsuz sabır, inanç ve hoşgörü için teşekkür ederiz. Gösterdiğiniz o inanç, bugünkü başarılarımızda bizler için en büyük motivasyon kaynağı olmuştur. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

”Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.”

Geleceğime adım adım yürürken, hala bana yıllar önce verdiğiniz yaşam derslerinden ilham alıyorum. Bana öğrettiğiniz her şey, yaşamım için en değerli pusula olmaya devam ediyor. Sizi iyi ki tanımışım. Gününüz kutlu olsun.

1 8

Atatürk’ün öğretmenlerle ilgili sözleri. TIKLAYINIZ

24 Kasım Öğretmenler Günü konuşma metni arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Öğretmenler Günü yaklaşırken çoğu öğretmen kürsüde yapacağı konuşmayı ya da sosyal medyadan paylaşacağı metni hazırlama gayretine girdi. Bu anlamlı günde konuşma metinleri her yıl önemli olmuştur. İşte 24 Kasım Öğretmenler Günü konuşma metni. 24 Kasım Öğretmenler günü komik ve anlamlı mesajlar

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMA METNİ

Sayın İdareci ve Değerli öğretmen arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler…

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Cumhuriyetimizin Baş Öğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ışıklar alemine yürümüş olan öğretmenlerimin ruhunu yad ederken onun ilkelerinde yürüyen meslektaşlarıma öğrencilerime de sevgilerimi iletiyorum. Bu onurlu öğretmenlik mesleğini yapan bir kişi olmanın kıvancıyla hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. 

Bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Onun için Öğretmeni ölümsüzleştiren öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirmesidir. Bugün hayatta olmayan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükran duygularımla anmak isterim. Bütün eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutlar, içlerindeki “ışığının” hiç sönmemesini arzu ederim. Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür eder, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

24 Kasım Öğretmenler Günü konuşma metni

Sayın İdareci ve Değerli öğretmen arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler…

Öğretmen sorumluluğu büyük, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü zorluğa razı olurlar, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakarlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumun ilerlemesine,çağın gerektirdiği teknolojik yeniliğe, birlik ve beraberliğin sağlanmasına, hoşgörüye, merhametli olmaya ve insanlığın gerektirdiği tüm davranışların öğretilmesine azimle kararlılıkla gayret gösterirler.

Bu ülkenin mutlu geleceğini, umutlarını, özlemlerini yarınlara taşımak için var gücüyle çalışırlar.

Onlar bu ülkenin geleceğidir,
Onlar bu ülkenin yarınlarıdır,
Onlar bu ülkenin sevgi ,saygı, merhamet elçileridir
Onlar bu ülkenin ahlak önderleri , davranış rehberleridir.
Onlar bu ülkede 82 milyon insanın hasretle beklediği birlik ve beraberliği çocuklarımıza aşılayan en güzel, en şerefli umutlarıdır .

Aslında öğretmen bu ülkenin her şeyidir.

Öğretmenler gününüzü kutlar, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

24 Kasım Öğretmenler Günü konuşma metni

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım Sevgili Öğrenciler;

Öğretmenlik kutsal bir meslektir ve bu işi yapacak kişilerin işlerine gönül vermeleri gerekmektedir. Çünkü, tüm meslek gruplarına dağılan kişiler öğretmenler tarafından yetiştirilmektedir. Atatürk “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” ve “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” demekle, öğretmenliğin önemini vurgulamıştır. 24 Kasım Öğretmenler günü komik ve anlamlı mesajlar

Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar. Bu ülkenin mutlu geleceğini, umutlarını, özlemlerini yarınlara taşımak için var gücüyle çalışırlar. Bu nedenle Öğretmenler gününüzü kutlar, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

ÖĞRETMEN ŞİİRLERİ

Alnımızda bilgilerden bir çelenk,
Nura doğru can atan Türk genciyiz.
Yer yüzünde yoktur, olmaz Türk’e denk;
Korku bilmez soyumuz.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.

Candan açtık cehle karşı bir savaş,
Ey bu yolda ant içen genç arkadaş!
Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş;
Durma durma koş.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.

İsmail Hikmet ERTAYLAN

ÖĞRETMEN

A’dan başlar aydınlık,
Bir taş koyar bütün yapılarda temele öğretmen.
Soluğudur düşüncenin buğdaydan yalaza dek
Yeryüzünde ne varsa ondan gelmedir,
Yeryüzü ile el ele öğretmen

Göz gözdür o, uzakları görürüz
Ağızdır o, türkü söyleriz haykırırız günlerden.
Ulaşırız erdem üstüne, gelecekler üstüne biz hep
Çizer büyük değirmisini
Uç olur da gergele öğretmen.

Hey hey, burası bir dağ köyü, kurda kuşa
Bırakılmış göğün kıyısına bırakılmış
83 toprak ev, 83 acı duman,
Çoluğuyla, çocuğuyla 415 karanlık
Kurtulacağız, el ayak kurtulacağız,
Bir okul yapıla, bir gele öğretmen.

Bir ışık, bir ışık daha,
Gecelerin içindeki ejderlerle dövüşür
Nice istemeseler de, nice önleseler de,
Uyandırır toplumunu
İyiye, doğruya, güzele öğretmen.

Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

120 yaşında Fatma Nine ile Atatürk arasında ki konuşma. TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Content is protected !!