Alişan’dan kötü haber! Arabayla takla attılar

Alişan’dan kötü haber! Arabayla takla attılar

Şarkıcı Alişan ve eşi Buse Varol ölümden döndü! Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde seyir halindeyken aracın aksının kopmasından kaynaklı trafik kazası meydana geldi. İki bakıcı ve çocuklarının olduğu araç 30 metre sürüklendi. Ünlü şarkıcının sağlık durumları iyi.

BARİYERLERE ÇARPIP DEVRİLDİ

İstanbul’dan İzmir’e gittiği öğrenilen Alişan’ın kullandığı 34 BAB 35 plakalı cip, İzmir-İstanbul Otoyulu’nda Çerkezosmaniye Mahallesi yakınlarında sağ arka aksının kırılması sonucu bariyerlere çarpıp devrildikten sonra 30 metre sürüklendi.

NE OLDUĞUNU ANLAMADIM

Kazadan Alişan ile araçta bulunan eşi Buse Varol ve oğlu Burak (2) yara almadan kurtulurken, ailenin yabancı uyruklu çocuk bakıcısı ise olay yerine gelen ambulansla Akhisar’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Alişan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolda seyir halindeyken ne olduğu anlamadan aracın bariyerlere çarptıktan sonra devrildiğini belirterek, “Büyük şok yaşadık, ölümden döndük. Hayatımda ilk kez kaza yapıyorum, verilmiş sadakamız varmış. Sonra gördük ki aracın aksı kopmuş. Böyle bir aracın aksı nasıl kopabilir hayret ediyorum. Büyük şok yaşadık” diye konuştu.İşte kaza anından ilk görüntüler;

Alişan trafik kazası Alişan trafik kazası Alişan trafik kazası Alişan trafik kazası Alişan trafik kazası Alişan trafik kazası

AKS NEDİR?

Halk arasında dingil adıyla da anılan aks, motorlu araçlarda diferansiyel sisteminden çıkan dönme hareketini tekerleklere ileten çelik mildir. Bir diğer deyişle motorun sağladığı gücü ve torku tekerleğe aktaran parçadır. Bunu yaparken yolcular da dahil olmak üzere aracın tüm yükünü üstlenir.

Aks Arızası Belirtileri Nelerdir?

Dönüşlerde Duyulan Tıkırtı Sesleri. Arızalı bir aks milinin en yaygın belirtisi:

-Direksiyonu döndürdüğünüzde duyulan tıklama sesidir

-Tekerleklere Bulaşan Gres Yağı 

– Sürüş Sırasında Aşırı Titreşim

-Aracın Zıplaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir