Babası ölmüş birinin babalar günü mesajı 2020

Babası ölmüş birinin babalar günü mesajı 2020

Babalar günü çoğu insan için mesaj,hediye gibi tatlı telaşlarla olsa da kimilerimiz için hüzün dolu bir gün olmaktadır. Babalarımızın değerini çoğu şeyde olduğu gibi kaybedince anlıyoruz. Babası ölmüş birinin babalar günü mesajı 2020, rahmetli babama babalar günü sözleri, ölen babaya babalar günü mesajı gibi birçok araştırma yapıldı. İşte babalar günü için sözler…

BABASI ÖLMÜŞ BİRİNİN BABALAR GÜNÜ MESAJI 2020

*Ölmüş olsan da beni duy baba bu sene de babalar gününü kutlarım.

*Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir.

*Babanın ne iyisi olur, ne de kötüsü , en kötüsü babasız yaşamaktır. ,

*Sen hiç baba diye avazın çıktığı kadar sessizce bağırdın mı hiç?

*Derdimi, neşemi, hüznümü paylaşabildiğim tek insandın. Ben şimdi kime gideyim.

*Senin aramızdan ayrılışının onuncu yılına giriyoruz ama ben seni hala çok arıyorum babam.

*Bugün hayatımdaki her şeyde senin imzan var canım babam. Allah mekânını cennet eylesin.

*Seni bir daha görememek acı verse de bana, elimi uzatıp tutamasan da her daim kalbimdesin canım babam.

*Sen bazen rüyalarıma gelip beni öpüyorsun, seni çok seviyorum diyorsun. Bende seni çok seviyorum babam.

*Seni bir daha görememek acı verse de bana, elimi uzatıp tutamasan da her daim kalbimdesin canım babam.

*Koca yürekli güzel babam. Yokluğunda bir babalar günü daha geçiriyorum. Seni çok ama çok özledim.

*Yanımızdan ayrılalı yıllar oldu ama evimizdeki varlığın hiç eksilmedi çünkü hep kalbimdesin canım babam.

*Seni çok özledim babam diye haykırmak istedim ama yapamadım, özlemimi gözyaşlarımla gizledim canım babam. Beraber yudumlasaydık çayımızı, beraber yaşasaydık yaşamadıklarımızı. Sadece rüyalarımda değil yanımda görebilseydim seni babacığım.

*Benim yaşamımdaki örneğim, benim sıkıştığımda kurtarıcım canım babam nur içinde yat. Seni çok özledim babam. Cennet mekânın olsun, Peygamberimiz (SAV) komşun, cennet ehli yoldaşın, dualarım seninle olsun. Canım babam.

*Ben her şeyimi sana sorardım. Benim babam bilir derdim. Çünkü benim en büyük dayanağımdın sen babam. Nur içinde yat mekanın cennet olsun.

*Bak baba bugün babalar günü yani senin günün ben yine senin yanındayım, hemen baş ucundayım. Babalar günün kutlu olsun canım babam.

*Bugün babalar günü ve bu sensiz ilk babalar günüm insanlardan kaçmak istedim herkesten her şeyden. İlk kez boynum eğikti, başım yerde gezdim bütün gün, insanlarla göz göze gelmedim çünkü ağlamamak için kendimi hep zor tuttum, senin eksikliğini içimde hissediyorum babam, tek tesellim bir gün kavuşacak olmamız, seni çok özledim, zamanla alışırsın diyorlar, zamanla daha da zorlaşıyor, babam seni çok seviyorum ve hiç bir zaman unutmayacağım, seni çok seviyorum hiç söyleyemesem de seni çok seviyorum… Babalar günün kutlu olsun. Canım babam.

*Yüzün hep gözümün önünde canım babam. Bu diyordun  göçüp gitsen de Senin yerin hep kalbimde olacak. Babalar günün kutlu olsun canım babam.

*Ben hep senin yanında mutluydum baba, bak yine senin kabrinin başında buluyorum huzuru, seninle konuştukça içim rahatlıyor. Seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

*Ben şunu biliyorum ki sen bizim söylediklerimiz duyuyorsun, sana dünyada doyamadım babam. Bu güzel gününde aramızdan ayrılsan da Babalar günün kutlu olsun canım babam.

*Yanında hissettiğim güven hiç değişmedi baba. En güvende olduğum yer kabrinin başıdır artık. Babalar günün kutlu olsun.

*Sana olan özlemim beni yakıp kavuruyor. Senin elini öpmeden senin boynuna sarılmadan bu özlemim dinmeyecek babam. Mekanın cennet olsun. Babalar günün kutlu olsun.

*Senin olmadığın bir dünya hiç güneşin açmadığı bir ülke gibi… Yanında olmadan da dayanabilirim ama senin olmadığın bir dünya bana cehennem gibi. Seni çok özledim babacım Babalar günün kutlu olsun.

*Hiçbir dil senin özlemini anlatacak kadar güçlü değil. Hiçbir yürek bu acıyı kaldırabilecek kadar güçlü değil. Babalar gününü sensiz kutluyoruz bir kez daha baba. Ruhun şad olsun Babalar günün kutlu.

*Seni unutmak imkansız baba, gözlerimi kapattığım zaman hayalin geliyor gözlerimin önüne, yaşadığım her şeyde sen varsın Babalar günün kutlu olsun canım babam.

*Bak baba bugün babalar günü yani senin günün ben yine senin yanındayım, hemen başucundayım. Babalar günün kutlu olsun canım babam.

*Sen bu alemden göçüp Yüce Mevla’mın en güzel yeri cennete olduğunu biliyorum. Sen bizleri sensizlik cehenneminde bıraktın. Sensiz hayat çok zor be babam. Babalar günün kutlu olsun.

*Baba güzelliktir. Baba özveridir. Baba güvendir. Baba destektir. Baba candır! Velhasıl Baba çok şeydir…Ama benim babam atık cennettedir. Canım babam nur içinde yat. Babalar günün kutlu olsun.

BABALAR GÜNÜ TARİHÇESİ 

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü.

Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.

1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir