Son Dakika Haberler

Bir dönemin vazgeçilmez dizisi Sex and the City geri dönüyor

Bir dönemin vazgeçilmez dizisi Sex and the City geri dönüyor
Okunma : Yorum Yap

1998-2004 yılları arasında toplam altı sezon ve 94 bölüm olarak yayınlanan 4 arkadaşın hayat hikayelerini ve yaşadığı duyguları anlatan kült dizi Sex and the City geri dönüyor.

DİZİ ADI AND JUST LİKE THAT…

Dizinin isminin de Sex and the City olmayacağını açıklayan yayıncı kuruluş, dizinin isminin “And Just Like That…” (İşte böyle…) olacağını duyurdu. Dizinin yapımcılarının Parker, Davis, Nixon ve Michael Patrick King olacağı belirtilirken bu dizinin yıl içerisinde gösterime gireceği de belirtildi.

İlk olarak 1998’de yayınlanan Sex and the City, modaya kafayı takmış Carrie Bradshaw isimli karakterin cinsellik ve ilişkiler üzerine arkadaşları Miranda, Charlotte ve Samantha’yla yaşadıklarını anlatıyordu.

6 sezon yayınlanan dizi 7 Emmy ve 8 Altın Küre kazanmıştı. Dizinin bitmesinden sonra iki devam filmi çekilmişti.

SEX AND THE CİTY KONUSU

Sex and the city, kariyer sahibi ve başarılı New York’lu dört kadın arkadaşın hikâyesini anlatmaktadır. Gazeteci Carrie Bradshaw, New York’ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmaktadır. Mr. Big ile olan ilşkisi onu derinden etkilemektedir. Avukat olan Miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır.

Kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını Samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. Grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı Charlotte’ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir…

sex and the city geri donuyor

Oyuncular

Sarah Jessica Parker – Carrie Bradshaw
Kim Cattrall – Samantha Jones
Kristin Davis – Charlotte York
Cynthia Nixon – Miranda Hobbes
Chris Noth – Mr. Big
Willie Garson – Stanford Blatch
David Eigenberg – Steve Brady
John Corbett – Aidan Shaw
Mikhail Baryshnikov – Aleksandr Petrovsky
Jason Lewis – Jerry “Smith” Jerrod

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)