Son Dakika Haberler

Briket ev nedir? Briket ev fiyatları ne kadar?

Briket ev nedir? Briket ev fiyatları ne kadar?
Okunma : 10 views Yorum Yap

Binlerce insanın barınması için briket ev ve çadır kurulumları dört bir koldan devam ediyor. Peki Briket ev nedir? Briket ev fiyatları ne kadar?

BRİKET EV NEDİR?

Son yıllarda inşaat sektöründe oldukça popüler olan bu malzeme ısı ve ses yalıtımındaki performansı ve öz kütlesinin düşük olması sebebiyle tercih edilmektedir. Volkanizma sonucu oluşmuş doğal taş olan bims (ponza) gözenekli, süngerimsi ve dayanıklı bir malzemedir. Bims blok olarak piyasada satışı mümkündür.

BRİKET BİMS EV FİYATLARI NE KADAR?

Aşağıdaki fiyatlar, KDV ve nakliye hariçtir (fabrika teslim). Tüm iller için ortalama fiyat verilmiştir, yaklaşık maliyet hesabında kullanabilirsiniz.

Bims Briket Özellikleri

Bims briket yapısı ve içeriği sayesinde ısı ve ses yalıtımı yaratır. Yalıtım özelliğine sahip olan çeşidinin kullanılması ekstra verim sağlar. Yüksek mukavemet özelliğiyle diğer malzemelere oranla daha elastik yapısı kırılma ve çatlamalara karşı daha dirençlidir. Böylece depreme karşı dayanıklılık sağlar. Bims blok, tek kat sıvayla örülebilir bu sayede maliyeti azaltır. Aynı zamanda yüzeyini düz olması sıva kullanım miktarını da azaltır.

Erime sıcaklığının yüksek olmasıyla ateşe karşı son derece dayanıklıdır. Yangına dayanıklı olan bu malzeme yangın riskini azaltır. Ayrıca yanma sonucu zararlı gaz çıkartmadığı için çevreye saygılı bir malzemedir. Nem dengesi sağlayarak rutubet oluşmasını engeller. Hafif olan bims tuğla, doğal içeriğiyle ön palana çıkmaktadır.

error: Content is protected !!