Son Dakika Haberler

Güneş tutulması ne zaman? Tutulmada ay hangi evrede?

Güneş tutulması ne zaman? Tutulmada ay hangi evrede?
Okunma : Yorum Yap

Güneş tutulmaları, değişimin, dönüşümün habercisidir. Bu yıl 21 Haziran’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması  şimdiden merak uyandırdı. Güneş tutulması ne zaman? Tutulmada ay hangi evrede?

GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN? TÜRKİYE’DEN İZLENECEK Mİ?

Genel zaman ile 03.46-09.34 saatleri arasında gerçekleşecek bu tutulma, ülkemizden de gözlenebilecek.

TUTULMADA AY HANGİ EVREDE GERÇEKLEŞİR?

Ay yeni Ay evresindeyken Dünya ile Güneş arasına girdiğinde Güneş tutulması gerçekleşir.

GÜNEŞ TUTULMASINDAN ETKİLENECEK BURÇLAR

-Yengeç
-Oğlak
-Terazi
-Koç

ay

GÜNEŞ TUTULMASI YENGEÇ BURCUNU NASIL ETKİLEYECEK?

Dış görünümüz, işiniz, aileniz yuvanız tüm bu alanlarda çok önemli etkiler var. Sıfır başlangıç demek ve biraz da cesaretle hayatınıza yeni bir oluşum getirebilirsiniz. Hayatınızda hissettiğiniz kısıtlamalar, engellemeler gibi bir takım olayları sineye çekmektense yeni bir oluşum ve gelişim içerisine gireceksiniz. Kariyer ve iş konularınız devrede olacak.

GÜNEŞ TUTULMASI OĞLAK BURCUNU NASIL ETKİLEYECEK?

Yengeç tutulması oğlak burçları için oldukça önemli. Eril enerji alacağınız çok güçlü bir döneme gireceksiniz. İlişkileriniz ile ilgili son 1-2 yılda önemli bir etki altındaydınız ve önemli kararlar verip yeni işlere yeni ortaklıklara adım attınız. Arkadaş ilişkilerinizde değişimler oldu. Bu tutulma hayatınızda yeni bir sayfa açabilir. Sıfır derecesi yeni bir deneyim anlamına gelir. Devam eden bir ilişkiniz var ise evlilikle sonuçlanabilir. İlişkisi olmayanların ise yeni başlangıçlara adım atması kuvvetle muhtemeldir.

ooo

GÜNEŞ TUTULMASI NASIL GERÇEKLEŞİR?

Ay’ın Güneş ile Dünya arasına girdiği esnada Güneş örtülür ve Ay’ın gölgesi yeryüzüne dik bir şekilde düşer. Bu da Dünya’da belli bölgelerde görülebilir. Senede iki kere Ay, Dünya ve Güneş’in konumu tutulmanın gerçekleşebileceği konuma denk gelir. Güneş tutulması en fazla 4 dakika gerçekleşebilir.

GÜNEŞ TUTULMASI SENEDE KAÇ SENE OLUR?

Yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gözlemlenir. Ay tutulması genellikle yılda iki kere ortaya çıkar. Bazı özel durumlarda ay tutulmasının hiç ortaya çıkmadığı veya üç defa ortaya çıktığı da olabilir.

Başak burcu hangi burçla anlaşır?

error: Content is protected !!