Güneş tutulmasının yengeç burcuna etkileri

Güneş tutulmasının yengeç burcuna etkileri

Güneş tutulmasının yengeç burcuna etkileri değişimin, dönüşümün habercisi olarak karşınıza çıkacak. 21 Haziran’da gerçekleşecek olan güneş tutulması (Yengeç -Oğlak -Terazi -Koç) burçlarını etkisi altına alacak. Peki güneş tutulması yengeç burcunu nasıl etkileyecek? Güneş tutulmasının yengeç burcuna etkileri neler olacak? İşte detaylar…

GÜNEŞ TUTULMASININ YENGEÇ BURCUNA ETKİLERİ

Dış görünümüz, işiniz, aileniz yuvanız tüm bu alanlarda çok önemli etkiler var. Sıfır başlangıç demek ve biraz da cesaretle hayatınıza yeni bir oluşum getirebilirsiniz. Hayatınızda hissettiğiniz kısıtlamalar, engellemeler gibi bir takım olayları sineye çekmektense yeni bir oluşum ve gelişim içerisine gireceksiniz. Kariyer ve iş konularınız devrede olacak.

GÜNEŞ TUTULMASI NASIL GERÇEKLEŞİR?

Ay’ın Güneş ile Dünya arasına girdiği esnada Güneş örtülür ve Ay’ın gölgesi yeryüzüne dik bir şekilde düşer. Bu da Dünya’da belli bölgelerde görülebilir. Senede iki kere Ay, Dünya ve Güneş’in konumu tutulmanın gerçekleşebileceği konuma denk gelir. Güneş tutulması en fazla 4 dakika gerçekleşebilir.

GÜNEŞ TUTULMASI SENEDE KAÇ SENE OLUR?

Yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gözlemlenir. Ay tutulması genellikle yılda iki kere ortaya çıkar. Bazı özel durumlarda ay tutulmasının hiç ortaya çıkmadığı veya üç defa ortaya çıktığı da olabilir.

YENGEÇ BURCU VE OĞLAK BURCU UYUMU

Birbirlerinin 180 derece zıttı olan bu iki karakter ilk başlarda zorluk çekebilirler. Farklı kişilikler olmaları sorun olsa da evliliklerin kurduğu genellikle bu zit burçlar olur. Kendilerinde eksik olan yönleri partneri tamamladığı için evlenince bir bütün olurlar. 

Yengeç burcu duygusal düşünürken, Oğlak burcu analitik bir düşünce yapısına sahiptir. Yengeç’ler sevdiği zaman her şeyden kalır. Oğlak her zaman temkinli olur ve mantığında dinler. Ayrıca romantik olan Yengeç burcu kendi gibi duygusal birini arar. Oğlak ise romantik olmaya çok uzaktır. İki burçta bu farklara rağmen eksikliklerini birbirlerinden tamamlarsa uyumlu bir çift olurlar.

YENGEÇ BURCU VE AKREP BURCU UYUMU

Akrep’in nefretinden, intikam ateşinin sıcaklığında yanan hayatlardan sıkça bahsedilir ama FBI verileri en psikopat burç hanesine Yengeç’in adını layık görür! Sizce de buradan karanlık bir birliktelik ya da kara gün dostluğu çıkmaz mı? Bu iki duygu bolluğu içinde yaşayan insandan harika bir çift olur! İkisi de sevdiğine, güvendiğine uzanan eli kırar, sahiplenmek konusunda destan yazar! Birbirlerine bir kez güvenen ikili sonsuza dek birbirinin arkasını kollar, sahip oldukları sezgilerini birleştirip gücüne güç katar!

YENGEÇ BURCU VE BAŞAK BURCU UYUMU

Yengeç’in bir çırpıda silip atamayacağı, başına dert açsa dahi kurtulamayacağı geçmiş anıları, nostaljik öyküleri vardır! Bunlar yüksek duvarlarla çevrili prensipli bir yaşam sürmesini, sahip olduğu değerler sistemine uyumlu bir hayat yaşamasını sağlar! Başak da gelenekçidir, toplumun refahını düşünür, insanlık yararına işler yapmak için didinir! Hiçbir şey uğruna göz ardı edemeyeceği katı kuralları olan Başak ve Yengeç birbirlerini sahip olduklarına sahip çıkmak, sorumluluklarına tabi yaşamak, çevresine yardım etmek ve sevdiklerini korumak konularında motive ederler! Kurdukları bu uyumlu arkadaşlıkta çevrelerinde olup bitene birlikte şaşırır, birbirinin dilinden anlarlar!

YENGEÇ BURCU VE BOĞA BURCU UYUMU

Yaşamına yabancı sokmayan, şefkatini eksik etmediği sevdikleriyle ortaklaşa bir yaşam kuran, doğanın içinde olmayı, yeşili, çiçeği, böceği sevip çok sevdiği ruh eşiyle yaşamını birleştirip aile kurmak isteyen Boğa, tüm bu taleplerinde Yengeç ile aynı bakış açısını paylaşır. Ayrıca Yengeç de Boğa gibi hem bereketli hem de tutumludur. Mutfağında pişen yemek olası Tanrı misafirlerine yeter, her iki burç da uzunca masalar etrafında sevdikleriyle buluşup doyasıya yemek yemeyi sever!

Güneş tutulmasının oğlak burcuna etkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir