Son Dakika Haberler

Twitch Yayın Açma Nasıl Yapılır?

Twitch Yayın Açma Nasıl Yapılır?
Okunma : Yorum Yap

Twitch üzerinde yayın açabilmek için gereken ilk şey bir Twitch hesabına sahip olmak oluyor. Daha sonra donanım açısından ihtiyaçları karşılamak var. Yayınlarınızda izleyicilerinizle iletişim kurabilmeniz için bir adet kamera ve bir adet mikrofona sahip olmanız mutlaka gerekiyor.

Birçok yayıncının ektsra aydınlatma ürünleri kullandığını görebilirsiniz. Bu tarz aydınlatma ürünlerinin mutlaka faydası olacaktır. Fakat bunu içerisinde bulunduğunuz odanın ışıklandırmasına göre yapmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca aydınlatma ekipmanları, zorunlu ekipmanlardan birisi değil. 

Bunların yanı sıra bir de yayın bilgisayarı konusu var. Eğer ki iki farklı bilgisayarınız varsa bunlardan birisini ana bilgisayar birisini de yayın bilgisayarı olarak kullanabilirsiniz. Fakat tek bir bilgisayara sahipseniz o zaman size orta seviyeli bir bilgisayar kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü yayın esnasında bilgisayarınız ekstra bir performansa ihtiyaç duyacak ve giriş seviyesinde olan bilgisayarlardan bu verimi almanız biraz zor olacaktır.

İçeriğinizi yayınlayabilmek için yayın yazılımınızı seçin ve kurun! Hem Windows hem de Mac için sunulan Twitch Studio, yayın kurulumunu gerçekleştirmeyi ve dakikalar içinde canlı yayına başlamayı kolaylaştıran Twitch’e ait bir yayın yazılımıdır. Yazılım, sunduğu kılavuzlu başlangıç ile mikrofonunuz, web kameranız ve diğer yayın cihazlarınız otomatik olarak algılar ve önceden yüklenmiş başlangıç düzenleri ile yayınınızın özelliklerini kolayca özelleştirmenize yardımcı olur. Yerleşik olarak gelen Uyarılar ve Sohbet sayesinde kanal etkinliğini kolayca izleyebilir ve topluluğunuzla etkileşimde bulunabilirsiniz.

Artık canlı yayına hazırsınız, izleyicilerin sizi bulabilmesi için yayınınıza başlık, kategori ve etiket eklemeyi unutmayın! Aşağıda, karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak referansların bir listesini bulabilirsiniz. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)