Son Dakika Haberler

Vak vak ağacı Türkiye’de neden yasak? Türkiye’de olması kesinlikle yasak!

Vak vak ağacı Türkiye’de neden yasak? Türkiye’de olması kesinlikle yasak!
Okunma : 2 Yorum

İslam Mitolojisi’ ne göre cehennemde bulunan, meyveleri insan kafası olan efsanevi bir ağaç.Hint Okyanusu’ ndaki adalardan biri olduğuna inanılan Vakvak Adası’ nda yetişen ve bulunduğu adaya adını da veren Vakvak Ağacı, dallarının uçları veya meyveleri insan ya da hayvan şeklinde olan ve vak vak şeklinde ses çıkaran efsanevi bir ağaçtır. İşte Vak vak ağacı Türkiye’de neden yasak? Türkiye’de olması kesinlikle yasak!

cd 1

Bu ağacın Türkiye’ye girmesi ve satılması kesinlikle yasak. Sadece Tayland’da yetiştirilen bu ağacın çıplak kadın bedeni meyveleri oldukça dikkat çekici. Vak vak ağacı olarak da bilinen bu sıra dışı ağaç Tayland, Himalayalar, Petchaboon ve Sri Lanka bölgelerinde yetiştirilmektedir.

vak vak agaci

YORUMLAR (2)

  1. Furkan diyorki:

    Tabi canım ne demezsin. Filan yerde yetişiyormuş… Yahu bunlar kabak gibi, armut gibi meyvelerin daha küçükken şeffaf kalıpların içine sokulup, büyüdüklerinde bu şekli almasıyla yapılmış bir şey. Böyle bir şey yok, sadece mitolojik bir şey bu, yani ejderhalar, devler, periler gibi uydurma. Japonlar da küp şeklinde karpuz yapıyor, yuvarlanırken düşmesin diye. Bunlar da bir liralık meyveyi bin liraya satmak için yapılmış bir sahtekarlık. Siz de buna yağ sürüyorsunuz.

  2. Saadet diyorki:

    Aaaa ben şok. Şimdi Furkan bey efsane demiş ama gerçek de olabilir. Yani meyveye şekil verme teknolik bişi bence. Muhyiddin Arabi meyvenin en değerlisi vak vak ağacı demiş. Ordan merak ettim baktım ve şok